پیامک کشف حجاب در خودرو ؛ جریمه بی حجابی در ماشین

اعتراض به پیامک کشف حجاب در خودرو

فهرست مطالب

کشف حجاب در خودرو علاوه بر جرم بودن، یک تخلف اجتماعی محسوب می‌شود و حتی برای آن جریمه تعیین شده است. البته لازم به ذکر است که بلافاصله پس از اولین انجام کشف حجاب در خودرو، مالک وسیله نقلیه جریمه نمی‌شود. بلکه ابتدا به فرد تذکر داده می‌شود و در صورتی که دوباره اقدام به کشغف حجاب کند، جریمه برایش در نظر گرفته می‌شود. تذکرات و اطلاع رسانی از جریمه شدن تماما به صورت پیامک انجام می‌شود. در تمام مراحل شرایطی به منظور اعتراض به جریمه کشف حجاب این  نیز فراهم شده است. ما در ردپیامک سعی داریم به صورت دقیق این مطلب را شفاف بیان کنیم. با ردپیامک همراه باشید.

 

کشف حجاب در خودرو | جریمه کشف حجاب در خودرو 1402:

در کشور جمهوری اسلامی ایران، قوانین بر اساس شرع اسلام تهیه گردیده است. تمامی قوانین به موازات قوانین دین اسلام می‌باشد و مورد تصویب مجلس قرار گرفته است. هر یک از قوانین تصویبی از سمت مجلس اگر بر خلاف شرع اسلام باشد، مورد انتقاد و ایراد شورای نگهبان قرار می‌گیرد. یکی از همین قوانین که به موازات شرع است، التزام رعایت حجاب اسلامی برای بانوان محترم می‌باشد. حجاب اسلامی به معنای پوشیدن کامل بدن و موی سر است به استثنای صورت و دست‌ها تا مچ.

به قدری رعایت حجاب در قانون جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد که عدم رعایت آن جرم است و برای آن مجازات غالبا نقدی تعیین شده است. تبصره ماده 638 قانون مجازات اسلامی ” زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند، به حبس از ده روز تا دو ماه و یا از پنجاه هزار تا پانصد هزار ریال جزای‌ نقدی محکوم خواهند شد ” گویای این اهمیت است.

از آنجایی که برخی از بانوان به دلیل عدم رعایت حجاب شرعی در خودرو با تعقیب قضایی و همچنین مجازات مواجه گردیدند، اعتراضاتی صورت گرفت که عنوان می‌کرد، بدلیل اینکه خودرو دارای حریم خصوصی است کشف حجاب در خودرو مشمول تبصره ماده 638 نمی‌شود.

در ادامه مجلس شورای اسلامی برای پایان دادن به این اختلافات قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را تصویب کرد. این قانون ابتدا حدود پوشش اسلامی را با دقت تعریف می‌کند که همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد پوشش بدن به جز گردی صورت و دستان تا مچ می‌شود. در مرحله بعد مطابق تبصره ماده 5 ” اماکنی که بدون تجسس در معرض دید عموم قرار می‌گیرند، مانند قسمت‌های مشترک آپارتمان‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و نیز وسایل نقلیه مشمول حریم خصوصی نیست. ” تنظیم شده است. ”

 

پیامک کشف حجاب در خودرو:

اعتراض به پیامک کشف حجاب در خودرو

کشف حجاب علاوه بر جرم بودن در قوانین جمهوری اسلامی ایران، مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی نیز تخلف محسوب می‌شود و برای آن جریمه مشخص شده است. البته همانطور که گفته شد در صورت اقدام به کشف حجاب برای اولین بار مالک خودرو جریمه نمی‌شود. و در صورت تکرار جریمه کشف حجاب 1402 برای فرد اعمال می‌شود. این تذکرات از طریق ارسال پیامک به مالک خودرو اطلاع رسانی می‌شود، که در ادامه مراحل آن را با هم مرور می‌کنیم.

در صورت کشف حجاب در خودرو در ابتدا پیام پلیس امنیت اخلاقی پیامک کشف حجاب خودرو بدون کد برای مالک خودرویی که در آن کشف حجاب صورت گرفته است ارسال می‌شود. متن پیامک تذکر کشف حجاب بدین صورت می‌باشد : ” سلام ، مالک خودرو به شماره پلاک … سرنشین / راننده خودرو شما مرتکب جرم کشف حجاب شده است . لذا به منظور جلوگیری از تکرار جرم به شما تذکر داده می شود . پلیس امنیت اخلاقی

پیامک فوق صرفا یک اخطاریه و تذکر کشف حجاب در خودرو بوده است و نیازی به پیگیری ندارد. این پیامک صرفا برای جلوگیری از تکرار کشف حجاب ارسال شده است.

اما در صورت تکرار کشف حجاب در خودرو  پیامکی حاوی متن ” ابلاغیه : مالک محترم خودرو شماره … در خودرو شما جرم کشف حجاب صورت گرفته است . لذا ضمن اخطار مبنی بر عدم تکرار ، ابلاغ می‌گردد حداکثر ظرف مدت 10 روز برای رسیدگی به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود یا کلانتری‌های تهران بزرگ مراجعه کنید .” ارسال خواهد شد.

*کد‌های تخلف کشف حجاب:

در این مرحله مالک خودرو باید حتما به کلانتری مربوطه و یا پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه بکند و تعهد کتبی بدهد که دیگر کشف حجاب در خودرو صورت نخواهد گرفت. این پیامک همچنین یکی از کد های 14 ، 15 ، 16 ، 17 ، 18 ، 33 را در بردارد که هر کدام به موضوعی متفاوت اشاره می‌کند که با هم بررسی  می‌کنیم.

کد‌های تخلف 14 و 15 : از طرف پلیس امنیت اخلاقی برای کشف حجاب در خودرو

کد تخلف 16 : از طرف پلیس امنیت اخلاقی برای پوشش نامناسب و روابط نامشروع در خودرو.

 

شماره پیامک کشف حجاب در خودرو :

همانطور که در بخش‌های قبل گفتیم کشف حجاب در خودروی شخصی طبق قوانین راهنمایی رانندگی تخلف به حساب می‌آید و برای آن جریمه تصویب شده است. البته که پس از اولین اقدام به کشف حجاب در خودرو جریمه‌ای برای مالک خودرو در نظر گرفته نمی‌شود و فقط به صاحب خودرو برای جلوگیری از تکرار این اقدام تذکر داده می‌شود . در دفعات بعد جریمه برای مالک در نظر گرفته می‌شود. این تذکر به صورت یک پیامک به اطلاع مالک خودرو رسانده می‌شود. بنابراین شاید برای شما سوال پیش بیاید که شماره ای که با آن پیامک کشف حجاب ارسال می‌شود چیست؟

در جواب این سوال پیش آمده باید گفت که در حال حاضر پیامک کشف حجاب از طریق شماره 98110322110 ارسال می‌شود. پس در نظر داشته باشید که شماره‌ای جز این شماره می‌تواند تلاشی برای کلاه برداری از شما باشد.

و همچنین شماره‌ای که می‌توان با آن موارد کشف حجاب را گزارش داد نیز شماره 110197 ناجا می‌باشد. که شما می‌توانید از طریق این شماره با ارسال اطلاعاتی نظیر پلاک خودرو و همچنین محله وقوع این اقدام آن را گزارش دهید.

 

متن پیامک کشف حجاب :

اعتراض به پیامک کشف حجاب در خودرو

پیامک کشف حجاب برای بار اول نیازمند هیچ اقدامی از سمت مالک خودرو نیست. اما در صورت تکرار تخلف کشف حجاب در خودرو پیامکی برای مالک خودرو با یکی از کد‌های گفته شده در اواسط مقاله ارسال خواهد شد که مالک خودرو در اسرع وقت باید به کلانتری مشخص شده و یا پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کند. در این مراجعه مالک خودرو باید تعهد کتبی بدهد که دیگر در خودروی صاحب آن کشف حجاب صورت نمی‌گیرد. اگر تا یک ماه پس از دریافت پیامک مراجعه حضوری صورت نپذیرد و تعهد کتبی داده نشود. توقیف خودرو و انتقال به پارکینگ در انتظار مالک خودرو می‌باشد. در عکس بالا متن پیامک توقیف خودرو را می‌توانید مشاهده بفرمائید.

اگر در خودرویی که فروخته شده ولی تعویض پلاک صورت نگرفته باشید، کشف حجاب رخ دهد تکلیف چیست؟ مالک سابق خودرو که پلاک به نام او است از نظر قضایی مسئول است، مگر اینکه بتواند ثابت بکند که در لحظه وقوع تخلف خودرو در اختیار وی نبوده است. بنابراین ضروری است به منظور جلوگیری از همچنین اتفاقاتی پس از فروش خودرو حتما پلاک نیز تعویض گردد. البته شرایطی فراهم گردیده است برای اعتراض که بهتر است قبل از این اتفاق پیشگیری‌های لازمه را انجام دهیم.

 

نحوه اعتراض به پیامک کشف حجاب در خودرو :

در بعضی مواقع ممکن است که پیامک جریمه بی حجابی در خودرو به اشتباه برای یک فرد ارسال شود. در این صورت سوال این است که چگونه می‌توان به آن اعتراض کرد؟ و اینکه آیا اعتراض به جریمه کشف حجاب شبیه اعتراض به جریمه‌های راهنمایی رانندگی است یا خیر.

در جواب این سوالات باید گفت که نحوه اعتراض به پیامک کشف حجاب در خودرو ( نحوه اعتراض به پیامک پلیس امنیت اخلاقی ) بر اساس اعلام پلیس امنیت اخلاقی به این صورت است که مالک باید به کلانتری مربوطه و یا پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه کند و فرم اعتراض به اس ام اس کشف حجاب در خودرو را تکمیل نماید. لازم به ذکر است که در حال حاضر سامانه‌ای برای اعتراض آنلاین وجود ندارد.

برای اطلاع از نحوه استعلام یارانه معیشتی از طریق پیامک و صد‌ها مقاله پرکاربرد کافی است به وبلاگ ردپیامک سر بزنید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

مزایای خدمات پیامکی BTS
مزایای خدمات پیامکی BTS

  امروزه خدمات پیامکی BTS به عنوان یکی از ابزارهای بسیار حیاتی برای جذب مخاطبان و ارتقاء کسب و کارها، از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *