استعلام واریز یارانه معیشتی از طریق پیامک | کد دستوری استعلام یارانه معیشتی با کد ملی

استعلام یارانه معیشتی از طریق پیامک در سامانه ردپیامک

فهرست مطالب

استعلام یارانه معیشتی از طریق پیامک و انواع روش‌های استعلام یارانه‌ای همیشه سوالی پرتکرار بوده است، ما سعی داریم در این مطلب توضیحات جامع و کاملی درباره انواع روش استعلام یارانه بیان کنیم. با ردپیامک همراه باشید.

اگر بدنبال اطلاع از مشمول بودن خود برای دریافت یارانه هستید یا اینکه این ماه برای شما یارانه معیشتی واریز شده است یا خیر، مسیر‌های مختلفی در جلوی راه شما قرار دارد. یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌های استعلام وضعیت یارانه از طریق پیامک است. با این روش شما می‌توانید در عرض چند دقیقه به راحتی از وضعیت دریافت یا عدم دریافت یارانه خود مطلع شوید. در ادامه به طور کامل نحوه استعلام یارانه از طریق پیامک را با هم بررسی می کنیم.

 

به چه دلیل باید استعلام واریز یارانه انجا دهیم؟ 

در سال اخیر، مشکلاتی در دریافت یارانه نقدی بوجود آمد و افراد زیادی موفق به دریافت پیامک یارانه از طریق پنل پیامکی نشدند. به همین منظور روش‌های جدیدی برای استعلام دریاف یارانه به وجود آمد. نکته دیگر تفاوت مبلغ دریافتی یارانه با توجه به دهک‌های مختلف است. به طور مثال افرادی که در دهک‌های پائین‌تر هستند کمک هزینه معیشتی نیز به یارانه‌ آنان اضافه می‌شود. برای اطلاع از دهک خود لازم هست حتما استعلام گیری نمایید.

 

انواع روش‌های بررسی یارانه معیشتی:

خوشبختانه روش‌های زیادی برای استعلام یارانه وجود دارد و دیگر نیاز به مراجعه حضوری برای اطلاع از وضعیت یارانه‌ای نیست. ولی به دلیل اینکه بسیاری از شرکت‌های وابسته به دولت با استفاده از پنل پیامکی تمامی اطلاع رسانی‌های لازم را انجام می‌دهند. در ادامه این مقاله انواع روش های استعلام یارانه را شرح می‌دهیم.

 

  1. استعلام از طریق تلفن گویا:

استعلام یارانه معیشتی با تلف گویا
استعلام یارانه معیشتی با تلفن گویا

اگر به هر دلیلی موبایلتان در دسترس نیست، می توانید با تلفن گویای 09200006369 تماس داشته باشید. پس از وصل شدن ارتباط از شما خواسته می‌شود تا شماره تلفن و کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنید. البته با اینکار شما نمی‌توانید از وصعیت دهک خانوارتان مطلع شوید. در صورت به نتیجه نرسیدن این روش شما می‌توانید با شماره 0216369 که متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است تماس بگیرید و از راهنمایی‌های اپراتور‌ها استفاده کنید.

 

  1.  بررسی از طریق پیامک:

اگر بدنبال کسب اطلاعات سرپرست خانوار و تعداد اعضای خانوار که به آن ها یارانه تعلق می گیرد هستید تنها کافی است که به شماره 300000 ارسال پیامک کوتاه داشته باشید و این اطلاعات را از مرکز آمار ایران دریافت کنید. در صورت وجود هرگونه مغایرت در اطلاعات دریافتی می‌توانید به سایت درگاه ملی آمار مراجعه کنید و  تغییرات لازم را در جهت اصلاح اطلاعات غلط انجام بدهید. حواستان باشد که این پیامک‌ها در بین خیل عظیمی از پیامک‌های تبلیغاتی که برای جذب مشتری ارسال می‌شود گم نشود، به این دلیل که جلوی مراجعه حضوری و صرف مقدار زیادی از زمان شما را می‌گیرد. در ادامه به طور مفصل روش استعلام یارانه معیشتی از طریق پیامک را با هم بررسی می کنیم.

 

  1. بررسی آنلاین یارانه:

به جز یارانه معمولی، افرادی هستند که بدلیل درآمد کم مشمول دریافت کمک هزینه یارانه معیشتی نیز می‌شوند. برای پیگیری آنلاین شما باید به نحوه ورود به سامانه حمایت معیشتی مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز نظیر کد ملی، سال تولد و شماره حسابی که به آن یارانه واریز می‌شود را وارد کنید.  همچنین افرادی که شامل دریافت یارانه نشده‌اند می‌توانند از طریق این سامانه ثبت نام کنند و اعتراض خود به این موضوع را اعلام کنند. در نهایت سامانه از طریق پنل پیامکی، پیامک استعلام وضعیت یارانه‌ای شما را به خطتتان ارسال خواهند کرد.

استعلام یارانه معیشتی در سامانه حمایت با کمک ردپیامک
استعلام یارانه معیشتی در سامانه حمایت
  1. استعلام از طریق ارسال کد دستوری:

علاوه بر تلفن گویا و یا سامانه‌های آنلاین استعلام وضعیت یارانه‌ای، شما می‌توانید استعلام مورد نیازتان را از طریق کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* نیز انجام بدهید. لازم به ذکر است که روش کد دستوری فقط در صورتی جوابگو است که کد دستوری با شماره تلفن ثبت شده به نام سرپرست خانوار ارسال گردد. علاوه بر موارد فوق افرادی که مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی نشده‌اند نیز می‌تواننند با شماره گیری کد دستوری #۶۳۶۹* از وضعیت یارانه‌ای خود مطلع شوند.

 

  1. استعلام از طریق اس ام اس بانک:

وقتی که دارید ثبت نام یارانه خود را در سایت رسمی یارانه انجام می‌دهید به انتخاب خود حتما باید یک شماره حساب بانکی نیز در بخش اطلاعات وارد بنمائید. شما می‌توانید برای مطمئن شدن از واریز یارانه به صورت حضوری به بانکی که شماره حساب آن را موقع ثبت نام یارانه وارد کرده‌اید مراجعه کرده و یا ده گردش مالی اخیرتان را از طریق خودپرداز و یا موبایل بانک استخراج نمائید. با این وجود روش‌های بسیار بهتری برای استعلام یارانه وجود دارد که برای هر بانک متفاوت است. برای مثال بانک اقتصاد نوین می‌تواند هم از طریق اینترنت بانک هم تلفن بانک وضعیت یارانه‌ای شما را اعلام کند. و یا افرادی که حساب بانک سرمایه خود را هنگام ثبت نام یارانه وارد سامانه کرده‌اند می‌توانند کد ملی خود را به شماره 30008877 پیامک کنند.

 

بهترین روش پیگیری یارانه چیست؟

با توجه به اینکه هیچ یک از ارگان‌ها به صورت حضوری برای پرداخت یارانه معیشتی پاسخگو نیستند، شما باید روش‌های آسان تر غیر حضوری را برای استعلام وضعیت یارانه‌ای خود در دستور کار خود قرار دهید. بهترین روش ممکن استفاده از سامانه آنلاین یارانه‌ای است که در کمتر از چند دقیقه می‌توانید اطلاعات مورد نیازتان را بدست آورید. در صورت دسترسی نداشتن به اینترنت و یا مسلط نبودن به آن نیز می‌توانید با استفاده از کد دستوری #۶۳۶۹* استفاده نمایید. و یا با ارسال پیامک به شماره 6369 از وضعیت خود مطلع شوید.

 

نتیجه گیری:

در این مقاله آموزشی انواع روش‌های استعلام یارانه معیشتی را با هم مرور کردیم. و با هم نحوه استعلام یارانه از طریق پیامک را نیز یاد گرفتیم. نکته خیلی مهم این است که تنها شماره‌ها و راه‌های ارتباطی که در این مقاله ارائه شد معتبر و قانونی هستند. فلذا به هیچ عنوان در صورت دریافت پیامک از منابع دیگر و یا دریافت لینک، آن را پیگیری نکنید و آن را نادیده بگیرید. چرا که به احتمال بسیار زیاد تلاش برای کلاه برداری از شما است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه موضوعاتی که پنل پیامکی می‌تواند به شما در آن کمک بکند می‌توانید مقالات دیگر سایت را مطالعه نمایید. در صورت نیاز می‌توانید با پشتیبانان ردپیامک ارتباط بر قرار کنید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

دکل BTS چیست؟
دکل BTS چیست؟

  خدمات دکل BTS ، در دنیای پر از رقابت امروز، با حضور آنلاین و ارائه خدمات از طریق وب، برای هر کسب و کاری

آموزش کمپین تبلیغاتی پیامکی
آموزش کمپین تبلیغاتی پیامکی

    کمپین تبلیغاتی پیامکی یک روش موثر برای ارتباط با مشتریان و جذب مخاطبان است. در این کمپین‌ها، پیام‌های متنی به مخاطبان ارسال می‌شود

نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *