فعالسازی دریافت پیامک قبض

دریافت پیامک قبض در ردپیامک

فهرست مطالب

با دریافت پیامک قبض و توقف دریافت قبوض کاغذی، پروسه پرداخت قبوض برای شهروندان بسیار راحت می‌شود. علاوه بر آن به بهبود محیط زیست نیز کمک شایانی می‌کند. با این وجود بسیاری از افراد هستند که هنوز با نحوه فعالسازی پیامک قبوض مانند قبض برق، آب، تلفن و گاز آشنا نیستند. یا تا به اکنون اقدامی در جهت دریافت پیامک قبض نکرده اید. به همین جهت در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه فعالسازی پیامک قبض‌های خدماتی را با هم مرور کنیم.

جهت دریافت پیامک قبض می‌توانید با شماره 1521 متعلق به شرکت توزیع برق تماس بگیرید.

به منظور دریافت پیامک قبض می‌توانید با شماره ۸۹۶۰۰۰۰۰ متعلق به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کل کشور تماس بگیرید.

به منظور دریافت پیامک قبض می‌توانید با شماره 84877250 متعلق به شرکت ملی گاز ایران تماس بگیرید.

 

مزایای دریافت پیامک قبض:

قبل از رسیدن به مبحث نحوه فعالسازی پیامک قبوض، بهتر است ابتدا با مزایای استفاده از این روش آشنا شویم. در ابتدای سال 1398 بعد از سال‌ها طرح حذف قبوض کاغذی اجرائی شد. با توجه به تعداد زیاد مشترکین دریافت کننده خدمات، در پایان هر دوره صدها میلیون قبض کاغذی برای مشترکین ارسال می‌شد. با اجرائی شدن طرح حذف قبوض کاغذی و ارسال قبض از طریق پیامک مبلغی نزدیک 1440 میلیارد تومان در هزینه‌ها صرفه جویی شد.

جدا از مسائل مالی ممکن بود که قبوض کاغذی اشتباها برای افراد دیگر ارسال شوند و یا حتی اصلا به دست مشترکین نرسند. مسئله دیگر آسیب محیط زیستی وارده به واسطه میلیون‌ها قبض کاغذی است که با اجرای این طرح جلوی آن گرفته شد.

امروزه برای دریافت پیامک قبض کافی است که شماره تلفن خود را در سامانه پیامکی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ثبت کنید و با خیالی راحت در پایان هر دوره پیامک قبوض خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است که این شرکت‌ها از پنل پیامکی برای ارسال انبوه قبوض خود استفاده می‌کنند که سامانه ردپیامک می‌تواند به شما برای انجام کاری مشابه این به شما و کسب و کارتان کمک کند.

 

راهنمای دریافت قبض برق از طریق پیامک:

دریافت پیامک قبض برق در ردپیامک

برای کسانی که تا به حال به آن‌ها پیامک قبض برق ارسال نشده است احتمال دارد این سوال پیش بیاید که چگونه قبض برق را به صورت پیامکی دریافت نمایند. برای اینکار چندین روش مختلف وجود دارد که توسط شرکت برق پیشنهاد شده است که در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد. در نظر داشته باشید همانطور که قبل‌تر نیز گفته شد با دریافت قبوض به صورت پیامکی کار شما به عنوان یک مشترک بسیار ساده‌تر خواهد شد و همچنین به محیط زیست نیز آسیب کمتری وارد می‌شود.

شرکت برق از طریق پنل‌های پیامکی قبوض مشترکانشان را به دستشان می‌رسانند. برای فعالسازی دریافت پیامک قبض برق می توانید شناسه قبض برق خود را به همراه ستاره یک به سامانه پیامکی 10001521 که متعلق به شرکت برق ایران است ارسال کنید. شاید بپرسید که چگونه شناسه قبضمان را بدست بیاوریم، که در جواب باید گفت این شناسه را می‌توانید از آخرین قبض دریافتیتان از شرکت برق استخراج کنید. در صورتی که شناسه قبض را به درستی ارسال کرده باشید، ارسال قبض برای شما ارسال خواهد شد.

 

پرداخت غیر حضوری قبض برق از طریق شماره گویا و سامانه رسمی:

علاوه بر دریافت پیامکی قبض برق خود می‌توانید از طریق تماس با شماره گویا 1521 نسبت به استعلام قبض برق خود با وارد کردن شناسه قبض خود اقدام کنید. در این روش علاوه بر استعلام می‌شود بلافاصله قبض خود را پرداخت نیز بکنید.

اگر برای استعلام و پرداخت قبض برق خود بدنبال راهی جدا از روش های گفته شده هستید می‌توانید به سایت رسمی شرکت برق به آدرس tbtb.ir مراجعه کنید. این سامانه به منظور راحت تر کردن فرآیند استعلام پرداخت قبض توسط مشترکان راه اندازی شده است که تنها کافی است شناسه قبض و کد ملیتان را وارد نمائید. پس از گرفتن استعلام نیز قبض دوره را توسط درگاه پرداخت اینترنتی پرداخت کنید.

 

فعالسازی پیامک دریافت قبض گاز:

برای فعالسازی پیامک قبض گاز همانند قبض برق روش های گوناگونی وجود دارد که می‌توانید با توجه شرایط یکی از آن‌ها را انتخاب بکنید. یکی از این روش های فعالسازی دریافت پیامک گاز ارسال شماره اشتراک خود که در ادامه آن ستاره یک اضافه شده باشد به سامانه پیامکی شرکت گاز با شماره 1000194 است. در این روش برای فعالسازی دریافت پیام قبض گاز هیچ هزینه‌ای از شما کسر نمی‌شود.

یکی دیگر از روش های فعالسازی دریافت پیامک قبض گاز از طریق خود سایت و سامانه اینترنتی شرکت گاز می باشد. که در آن قسمتی طراحی شده برای ثبت حذف قبض کاغذی که با مراجعه به آن بخش می توانید نسبت به فعالسازی دریافت پیامکی قبض گاز خود اقدام کنید. لازم به ذکر است که سامانه اینترنتی شرکت گاز ایران به آدرس ghabz.nigc.ir می‌باشد. در نظر داشته باشید که برای فعالسازی از طریق این روش شما به شماره اشتراک و همچنین ارقام سیاه زیر بارکد روی کنتور گازتان نیاز دارید.

 

نحوه فعال سازی پیامک قبض آب :

دریافت پیامک قبض آب در ردپیامک

 

شرکت آب و فاضلاب ایران فرآیندهای ساده‌ای را برای حذف قبض کاغذی آب در نظر گرفته است. که ما در ادامه این روش‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

یکی از روش‌های آسان برای اینکار ارسال پیامک حاوی کد اشتراک 8 رقمی موجود بر روی قبض کاغذی خود به شماره 30004122 می‌باشد که متعلق به شرکت آب و فاضلاب ایران است. که به این ترتیب قبض کاغذی برای شما حذف خواهد شد و از آن به بعد در پایان هر دوره به صورت پیامکی قبض به شما ارسال می‌شود.

یکی دیر از روش‌ها که البته به سادگی روش قبلی نیست مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت می‌باشد. که می‌توانید با در دست داشتن قبض کاغذی آب خود به راحتی در جهت دریافت پیامکی قبض آب خود اقدام بکنید.

 

فعال سازی پیامک قبض تلفن ثابت:

شرکت مخابرات ایران نیز مانند دیگر شرکت‌های دولتی ارائه دهنده خدمات روش‌هایی را برای حذف قبض کاغذی تلفن ثابت در نظر گرفته است.

روش اول برای انجام اینکار ارسال شماره تلفن ثابت خود در فرمت (شماره تلفن + کدشهر +*) به شماره 0212020 می باشد. با ارسال این پیامک به سامانه مخابرات، پیامکی حاوی اطلاعات فعالسازی پیامک مخابرات برای شما ارسال می شود.

روش بعدی برای حذف قبض کاغذی و فعالسازی دریافت پیامکی قبض تلفن ثابت مراجعه به سایت tci.ir می باشد. در این روش تنها کافی است که از بخش منو در قسمت تلفن ثابت وارد گزینه پرداهت قبض شوید. در این بخش شما می توانید با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز نسبت به استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت خود اقدام کنید.

روش آخر مراجعه حضوری به مخابرات می‌باشد. به همین منظور به همراه آخرین قبض تلفن خود و پر کردن فرم درخواست حذف قبض کاغذی و دریافت آن به صورت پیامک می باشد. که با توجه به سادگی روش های قبلی این مورد توصیه نمی‌شود.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

دریافت پیامک قبض در ردپیامک
فعالسازی دریافت پیامک قبض

با دریافت پیامک قبض و توقف دریافت قبوض کاغذی، پروسه پرداخت قبوض برای شهروندان بسیار راحت می‌شود. علاوه بر آن به بهبود محیط زیست نیز

نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *